Torowanie nerwowo-mięśniowe

to w tej chwili jedna z najszybszych i najefektywniejszych metod polepszania elastyczności. Dzięki PNF można jednocześnie rozciągać poszczególne partie mięśniowe, jak i zyskiwać na sile. Poprzez takie podejście osoby, które doznały urazów, są w stanie w bardzo krótkim czasie zregenerować i odbudować upośledzone. Torowanie nerwowo-mięśniowe działa tak samo skutecznie w przypadku osób zdrowych, które po prostu chcą polepszyć swoją mobilność, bądź zakres ruchowy. Już od lat 80-ych metoda PNF z sukcesami stosują sportowcy, którzy wykorzystują ćwiczenia PNF w celu choćby uzupełnienia i wzbogacenia codziennych treningów rozciągających (tzw. PNF stretching). Zdają oni sobie sprawę z tego, że lepsza motoryka działa pozytywnie na całą biomechanikę, a ponadto minimalizuje zmęczenie i wspomaga zapobieganie uszkodzeniom ciała. PNF z roku na rok zyskuje na popularności między innymi podczas leczenia kontuzji, jak również przy rekonwalescencji sportowców, i nie tylko.

Metoda torowania

może być porównana do „rozciągania na sterydach”. Ze względu na swą skuteczność, metoda PNF odgrywa ważną rolę, przede wszystkim dla fizjoterapeutów, stanowiąc jedną z metod rehabilitacji pacjentów neurologicznych, czy ortopedycznych. PNF znalazło jednak rzeszę zwolenników poza fizjoterapią. Metoda torowania najczęściej stosowana jest przez kręgarzy, fizjoterapeutów, terapeutów zawodowych, masażystów, ale również trenerów sportowych. Ćwiczenia PNF są coraz częściej proponowane w klubach fitness, siłowniach, treningach jogi, czy pilatesu. Techniki PNF bardzo chętnie aplikują zawodowi sportowcy, w tym choćby siatkarze, piłkarze, czy pływacy, a także żołnierze., dla których PNF stretching stanowi podstawę standardowych ćwiczeniach ogólnorozwojowych.

Kielce torowanie nerwowo-mięśniowe

promują poprzez ćwiczenia w Centrum Zaawansowanej Fizjoterapii TACTUM SANITAS. PNF to jedna z metod rehabilitacji szeroko stosowana w naszym gabinecie rehabilitacyjnym. Stosowana jest przez nas do leczenia zarówno schorzeń neurologicznych, jak i ortopedycznych. W Kielcach torowanie nerwowo-mięśniowe aplikujemy podczas rekonwalescencji pooperacyjnej i pourazowej. Ćwiczenia metodą PNF praktykowane są w ośrodku rehabilitacji z pomocą fizjoterapeuty, zarówno przez pacjentów młodszych, jak i starszych. Jest także możliwość kontynuacji ćwiczeń w domu pacjenta.

Metoda torowania Kielce w Tactum Sanitas Torowanie nerwowo-miesniowe w Tactum Sanitas Torowanie nerwowo-miesniowe Kielce w Tactum Sanitas Metoda torowania w Tactum Sanitas

Advertisements